وضعیت رویت پذیری هلال شامگاهی جذاب شعبان ۱۴۳۷

وضعیت رویت پذیری هلال شامگاهی شعبان ۱۴۳۷ از لحظه مقارنه ی ماه و خورشید در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۹۵ برابر با ۲۸ رجب المرجب ۱۴۳۷ و ۶ می ۲۰۱۶ در ساعت ۲۲:۵۹:۰۱ بر مبنای مختصات مرکز استان اصفهان تا لحظه غروب ماه در روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵از قرار ذیل میباشد .در مورد کیفیت و شرایط رویت این هلال به دلیل اینکه عرض دایره البروجی ماه منفی ۵ درجه است ، ارتفاع هلال ، کم میباشد و رویت آن را سخت تر و جذابتر مینماید .

کلوز آپ هلال ماه شعبان ۱۴۳۷

اسکرین شات موقعیت ماه و خورشید و سیارات و صورت های فلکی جهت بهتر پیدا کردن هلال ماه شعبان ، جهت مشاهده بیشتر تصویر زیر را دانلود کرده و با زوم بر روی آن موقعیت های اجرام را بررسی نمایید .

نکته مهم

با توجه به اینکه در کشور ایران هر چه با سمت جنوب کشور نزدیک تر شویم شرایط جهت رویت هلال متناسب تر می شود نتیجه می گیریم افرادی که در نقاط شمالی کشور اقدام به رویت هلال شعبان میکنند باید از ابزار و برنامه ریزی دقیق تری برخوردار باشند.

درباره دانشنامه رویت هلال ایران

این مطالب را نیز ببینید!

وضعيت رويت پذيري هلال ماه شوال۱۴۴۳ طبق معيار فاز و ارتفاع( معيار قاضي ميرسعيد) با نقشه

لحظه مقارنه ماه شوال 59 دقیقه بامداد یکشنبه اول ماه می برابر با 29 رمضان 1443 مطابق با 11 اردیبهشت 1401به وقت ایران ( ساعت تابستانی ) اتفاق خواهد افتاد. ضمنا حدود 13 دقیقه بعد از مقارنه زمین مرکزی یک خورشید گرفتگی جزئی با قدر0.640در ناحیه جنوبگان خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.