وضعیت رویت پذیری هلال شامگاهی صفر المظفر ۱۴۳۷

مقارنه ی ماه و خورشید برای ماه صفر المظفر ۱۴۳۷ در روز چهارشنبه ۲۰ آبانماه ۹۴ برابر با ۲۸ محرم الحرام ۱۴۳۷ و ۱۱ نوامبر ۲۰۱۵ در ساعت ۲۱:۱۷:۲۲ (ثانیه،دقیقه،ساعت) به وقت نقطه ای واقع در مرکز کشور خواهد بود (جهت اطلاع دوستان : در لحظه ی مقارنه ، جدایی زاویه ای بین مرکز ماه و مرکز خورشید ۳ درجه و ۲۶ دقیقه خواهد بود) .

در لحظه ی غروب خورشید روز بعد یعنی پنجشنبه ۲۱ آبانماه ۹۴ برابر با ۲۹ محرم الحرام ۱۴۳۷ و ۱۲ نوامبر ۲۰۱۵ ، ماه دارای عرض دایره البروج مثبت (بیش از سه و نیم درجه) وبیش از ۹ درجه از مرکز خورشید فاصله گرفته و از لحظه ی تولدش نیز حدود ۲۰ ساعت گذشته است . پارامتر های زیر مربوط به هلال جذاب صفر ۱۴۳۷ میباشد .

 

تذکرات

در تمامی نقاط کشور ، فاز ماه کمتر از یک درصد است و این موضوع ، استفاده از ابزار را الزام آور میکند همچنانی که تمامی معیارها اعم از معیارهای اساتید داخلی و خارجی بر لزوم استفاده از ابزار در این رصد صحه و تاکید دارند .

جهت بهتر پیدا کردن هلال جذاب صفر ۱۴۳۷ در افق روز پنجشنبه سیاره زحل با جدایی زاویه ایی ۷ درجه و ۳۲ دقیقه و ۱۹ ثانیه قوسی در کنار ماه قرار دارد و همچنین ستاره آنتارس قلب العقرب با جدایی زاویه ایی ۱۴ درجه و ۲۵ دقیقه و ۳۱ ثانیه قوسی ماه را همراهی می کند .

استفاده از نقشه زیر رصدگران را جهت شکار هر چه بهتر هلال کمک می کند .

درباره دانشنامه رویت هلال ایران

این مطالب را نیز ببینید!

وضعيت رويت پذيري هلال ماه شوال۱۴۴۳ طبق معيار فاز و ارتفاع( معيار قاضي ميرسعيد) با نقشه

لحظه مقارنه ماه شوال 59 دقیقه بامداد یکشنبه اول ماه می برابر با 29 رمضان 1443 مطابق با 11 اردیبهشت 1401به وقت ایران ( ساعت تابستانی ) اتفاق خواهد افتاد. ضمنا حدود 13 دقیقه بعد از مقارنه زمین مرکزی یک خورشید گرفتگی جزئی با قدر0.640در ناحیه جنوبگان خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.