صفحه اصلی / پیش بینی وضعیت هلال / وضعیت رویت پذیری هلال شامگاهی صفر المظفر ۱۴۳۷

وضعیت رویت پذیری هلال شامگاهی صفر المظفر ۱۴۳۷

مقارنه ی ماه و خورشید برای ماه صفر المظفر ۱۴۳۷ در روز چهارشنبه ۲۰ آبانماه ۹۴ برابر با ۲۸ محرم الحرام ۱۴۳۷ و ۱۱ نوامبر ۲۰۱۵ در ساعت ۲۱:۱۷:۲۲ (ثانیه،دقیقه،ساعت) به وقت نقطه ای واقع در مرکز کشور خواهد بود (جهت اطلاع دوستان : در لحظه ی مقارنه ، جدایی زاویه ای بین مرکز ماه و مرکز خورشید ۳ درجه و ۲۶ دقیقه خواهد بود) .

در لحظه ی غروب خورشید روز بعد یعنی پنجشنبه ۲۱ آبانماه ۹۴ برابر با ۲۹ محرم الحرام ۱۴۳۷ و ۱۲ نوامبر ۲۰۱۵ ، ماه دارای عرض دایره البروج مثبت (بیش از سه و نیم درجه) وبیش از ۹ درجه از مرکز خورشید فاصله گرفته و از لحظه ی تولدش نیز حدود ۲۰ ساعت گذشته است . پارامتر های زیر مربوط به هلال جذاب صفر ۱۴۳۷ میباشد .

 

تذکرات

در تمامی نقاط کشور ، فاز ماه کمتر از یک درصد است و این موضوع ، استفاده از ابزار را الزام آور میکند همچنانی که تمامی معیارها اعم از معیارهای اساتید داخلی و خارجی بر لزوم استفاده از ابزار در این رصد صحه و تاکید دارند .

جهت بهتر پیدا کردن هلال جذاب صفر ۱۴۳۷ در افق روز پنجشنبه سیاره زحل با جدایی زاویه ایی ۷ درجه و ۳۲ دقیقه و ۱۹ ثانیه قوسی در کنار ماه قرار دارد و همچنین ستاره آنتارس قلب العقرب با جدایی زاویه ایی ۱۴ درجه و ۲۵ دقیقه و ۳۱ ثانیه قوسی ماه را همراهی می کند .

استفاده از نقشه زیر رصدگران را جهت شکار هر چه بهتر هلال کمک می کند .

درباره moeb1359@gmail.com

این مطالب را نیز ببینید!

وضعیت رویت هلال شوال ۱۴۴۱ قمري در ایران و جهان

به نام خداوند جان و خرد در غروب روز شنبه سوم خرداد ماه ۱۳۹۹ مطابق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *